Yerba Mate – 5 zalet napoju bogów

Podziel się z innymi!

Yerba Mate powstaje z liści niewielkiego drzewa rosnącego w lasach deszczowych – ostrokrzewu paragwajskiego. Mieszkańcy Peru, Argentyny i Urugwaju delektują się smakiem naparu już od stuleci. W końcu fenomen tej herbaty dotarł także i do nas. Nic dziwnego, badania naukowe pokazują, że yerba mate posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych. Ciekawi jakich?

Dostarcza przeciwutleniaczy

Szacuje się, że Yerba Mate zawiera około 90% więcej przeciwutleniaczy niż zielona herbata. Dzięki temu, świetnie wzmacnia odporność organizmu, spowalnia procesy starzenia, oczyszcza krew z toksyn i zapobiega wielu nowotworom. Pita regularnie, lepiej niż nie jeden kosmetyk, poprawia stan skóry, włosów i paznokci.

Pomaga kontrolować wagę

Przy jednoczesnym uprawianiu sportu, picie Yerba Mate powoduje szybsze spalanie kalorii, wzrost wydajności fizycznej i opóźnione magazynowanie się kwasu mlekowego. Napar daje uczucie długotrwałej sytości, przez co  polecany jest osobom będącym na diecie.

Poprawia koncentrację

Minerały, aminokwasy i polifenole zawarte w naparze gwarantują lepszą koncentrację, która z kolei przekłada się na poprawę jakości nauki i większą wydajność w pracy. Yerba Mate rozluźnia, likwiduje rozdrażnienie i zmniejsza senność, a duża ilość kofeiny sprawia, że intensywnie pobudza.

Wspomaga układ trawienny

Tradycyjnie, yerba mate używana była w Ameryce Południowej jako środek na problemy żołądkowo-jelitowe. To dlatego, że wspomaga wydzielanie żółci oraz usprawnia pracę całego układu trawiennego.

Chroni układ krążenia

Zawarte w yerba mate aminokwasy sprawiają, ze tłuszcze i cholesterol są sprawniej transportowane wraz z krwią, dzięki czemu nie gromadzą się i nie zalegają w ścianach tętnic. Napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego idealnie sprawdzi się w przypadku chorób miażdżycowych.

Nie bez powodu yerba mate bywa nazywana napojem bogów. Lista korzyści płynąca z jej picia jest naprawdę długa. W naszym sklepie znajdziecie zarówno kompozycje klasyczne Yerba Mate, jak i te z dodatkami, takimi jak cytrusy, jabłko czy ananas. Na zdrowie 🙂

 

Tagi: Yerba Mate

Kup online

Zestaw Yerba Mate Wild Power

Zestaw składający się z Yerba Mate Wild Energy, ceramicznego matero i metalowej bombilli. Idealny na start!

Matero diament czarne

Eleganckie matero o nietypowym kształcie.

Przeczytaj również o:

Myślisz o odchudzaniu? Pu Erh może Ci w tym pomóc!

Mimo nieocenionych właściwości czerwonej herbaty, opisywanej jako „zabójcy tłuszczu” wiele osób nie może się przekonać do jej regularnego picia. Aby to zmienić zachęcamy do lektury, dzięki której dowiecie się wszystkiego, co należy wiedzieć o tej wyjątkowej odmianie.

Napary idealne na przednówku

Po sezonie zimowym warto dostarczyć naszemu organizmowi witamin, a także oczyścić z toksyn. Wiedzieli już o tym nasi przodkowie, którzy wczesną wiosną zanim pola wydały pierwszy wiosenny plon zbierali zioła i rośliny, a następnie przygotowywali z nich napoje.